Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Sydney Cricket Association Women's Competition - 1st and 2nd Grade T20
Round 10 - Sun 28 Jan 2018 (10:00AM)
Parramattadef bySt George-Sutherland
Venue: Merrylands Oval [UBD 210 J11]Match ID: 2807079
Umpires: Umpire1: Ian Carew  Umpire2: Gerry Forliano  
Scorers:  Not specified
Miller, Rebecca
Miller, Kelsey (c)
Coughlan-Ryan, Emma K
Hebden, Renee
Noble, Elise
Halton, Melissa
Van Den Neiuwboer, Lateisha
Godsell, Molly E (+)
Peterson, Kate
McCormack, Kristen
Malgioglio, Isabella
Lovett, Anna R
 
Fountain, Cailyn
Heath, Sophie
Kelly, Joanne
Mifsud, Emily
Van-Veen, Roxsanne
Bank, Mariam
Shanks, Katie
Staples, Sarah
Miletich, Lauren
Thunder Girls Cricket League – Sydney Zones - Under 13 - Hills - Spring
Round GF - Sat 2 Dec 2017 (2:00PM)
ParramattadrewWest Pennant Hills
Venue: John Curtin ReserveMatch ID: 2790637
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Kaura, Kristina
Peterson, Jessica
Moore, Hannah
Wilson, Lucy
Deobhankar, Vaishnavi
Arora, Eshika
Shah, Tanya
Pradeep, Riya S
Sparks, Ruby
 
Coach: Wilson, Ian
 
Newbury, Trinity
Newbury, Halle
Colbert, Aliya
Allsopp, Isabella
Lownds, Olivia
Culus, Sofia
Anand, Sahana
Jayakody, Tuvini
Keane, Grace
Atif, Ayesha
 
Coach: Phillip, Christina
Thunder Girls Cricket League – Sydney Zones - Under 13 - Hills - Summer
Round GF - Sat 24 Mar 2018 (2:00PM)
ParramattadefThornleigh - Healy
Venue: John Curtin ReserveMatch ID: 2847322
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Edwards, Samantha
Peterson, Jessica (+)
Deobhankar, Vaishnavi (c)
Wilson, Lucy
Arora, Eshika
Shah, Tanya
Kaura, Kristina (+)
Sparks, Ruby
Moore, Hannah
Pradeep, Riya S
 
Coach: Wilson, Ian
 
Cruickshank, Isabelle
Brown, Matilda
Dean, Lauren
Howard, Isla
Choudhary, Evie
Brown, Eliza
Goyal, Anisha
Shah, Kinnari
Ridgway, Zoey
Choudhary, Ginger
 
Coach: Choudhary, Raj
Team Manager: Cruickshank, Samantha
Sydney Cricket Association Women's Competition - Brewer Shield T20
Round 6 - Sun 25 Mar 2018 (2:00PM)
BankstowndefParramatta
Venue: David Phillips North [UBD 276 K5]Match ID: 2848159
Umpires: Umpire1: Warwick Vyse  Umpire2: Lawrie Yeomans  
Scorers:  Not specified
Errington, Jade (+)
Genford, Angelina
Dunne, Tahlia (c)
Hankinson, Jessica (+)
Lawler, Emily
Elliott, Hayley
Drinkwater, Kaitlyn
Siddiqi, Zoha
Coghlan, Cynthia
Fernando, Yasmin
Aoina, Solonaima
Aoina, Litara
 
Coach: Dunne, Brendan
 
Team not available
Sydney Cricket Association Women's Competition - Second Grade
Round GF - Sun 25 Mar 2018 (10:00AM)
ParramattadefUniversities
Venue: Grahame Thomas Oval [UBD 271 P2]Match ID: 2847329
Umpires: Umpire1: Gerry Forliano  Umpire2: John Colwell  
Scorers:  Not specified
Miller, Rebecca
Miller, Kelsey
Hebden, Renee
Vaughan, Sophie
Noble, Elise
Halton, Melissa (c)
Van Den Neiuwboer, Lateisha
Godsell, Molly E (+)
Peterson, Kate
McCormack, Kristen
Malgioglio, Isabella
Myers, Kelsey M
Lovett, Anna R
Silver-Holmes, Hayley
 
Coach: Woods, Ron
 
Sims, Anastasia (+)
Christie, Jade
Benjamin, Zoe (c)
McKay, Amy
Ling, Taylor
Robinson, Samantha
Grantham, Keiko
Kannan, Darshana
Green, Rebecca S
James, Erica
Graves, Yvonne
Rae, Georgina
Sydney Cricket Association Women's Competition - U17 Brewer Shield
Round 9 - Sun 18 Feb 2018 (10:00AM)
ParramattadefBankstown
Venue: Merrylands Oval [UBD 210 J11]Match ID: 2688650
Umpires: Umpire1: John Evans  Umpire2: Vir Raheja  
Scorers:  Not specified
Thakur, Zoya
Sutton, Tarni
Hurst, Isabella
Peterson, Kate
REIBELT, Kyah
Pooley, Grace (+)
Myers, Kelsey M (c)
Falzon, Imogen
bryne, ruby (+)
Prabhu, Vidisha
Sharma, Janhavi
Deobhankar, Vaishnavi
 
Coach: Woods, Ron
 
Butler, Chloe (+)
Dunne, Tahlia (c)
Hankinson, Jessica (+)
Drinkwater, Kaitlyn
Aoina, Felicia
Coghlan, Cynthia
Fernando, Yasmin
Aoina, Solonaima
Aoina, Litara
Bogar, Mia
Johnstone, Gabrielle
 
Coach: Dunne, Brendan
Parramatta District Cricket Association - Under 15 Division 1
Round SF - Sat 17 Mar 2018, Sun 18 Mar 2018
Wentworthville LeaguesdefParramatta
Umpires: Umpire1: Robert Dryburgh  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Parramatta District Cricket Association - Under 13 Division 2
Round SF - Sat 17 Mar 2018, Sun 18 Mar 2018
Parramattadef byBaulkham Hills Blue
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Sutton, Tarni
REIBELT, Kyah
Pooley, Grace (+)
Page, Tasmyn
Peterson, Jessica
Falzon, Imogen
bryne, ruby
Kodikara, Delana
Ahuia, Jasnia
Pooley, Clare
Deobhankar, Vaishnavi
Prabhu, Vidisha
 
Singh, Rushil
Hyde, Nicholas (+)
Nair, Shiv
Goradia, Sahil
Pannu, Jasdyal
Grove, Jacob (c)
McLaren, Stuart
Kimber, Benjamin (+)
Wilkinson, Bailey (+)
Singh, Jasrajbir
Wickman, Braydon
Morris, Ryan
 
Coach: McLaren, Brett